Ahmet Ağaoğlu: ‘Yusuf benim en değerlim. Onu almak isteyen en değerlisini verecek’

Ahmet Ağaoğlu: ‘Yusuf benim en değerlim. Onu almak isteyen en değerlisini verecek’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı’yla ilgili son 1 haftada kendilerine ulaşan bir transfer teklifinin olmadığını söyleyerek, “Yusuf bizim en değerlimiz. Benim en değerlimi almak isteyen en değerlisini bana verecek. Onun en değerlisi paramı, farklı şey mi bilemiyorum” dedi. Ağaoğlu, ayrıca Jose Sosa ile sözleşme uzatma konusunda görüşme halinde olduklarını da ifade etti.

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Sütlüce Sahili’nde yapılan meşale organizasyonu ile kutlandı. Kutlamalar öncesi Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu, Trabzonspor taraftarı ile her sene yaptıkları etkinliği bu sene de büyük bir mutlulukla gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Her sene meşaleyi burada ateşliyoruz. İstanbul’da yakarak Trabzon’a gidiyoruz. Yavaş yavaş herkesi camianın içerisine çekmeye çalışıyoruz. Her sene yapılan bir etkinlik. Bu etkinliği düzenleyen gurbetçi gençlere ve İstanbul’daki taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Birazdan Haliç’i kırmızıya boyayacağız. Kimse yanlış anlamasın, bu bir şenlik. Taraftarla bütünleşmenin en güzel mesajını veriyoruz. Taraftarlarımızla birlikte biz bize, yan yana. Birlikte olduğumuz zaman çok güzel oluyoruz. Aynı zamanda biraz da tehlikeli oluyoruz. Rakiplere güç gösterisi şeklinde algılanırsa daha gerçekçi olur. Trabzonspor, dünyanın her yerinde taraftarı olan tek kent takımı. Napoli de kent takımı ama İtalya’ya gittiğiniz zaman Trabzonsporlu bulursunuz fakat Türkiye’ye geldiğinizde Napoli taraftarı bulamazsınız. Onun için bu büyük takım taraftarı her şeyin en güzeline layık. Ben burada başkanlık falan yapmıyorum. ‘Bu adama biri başkan olduğunu hatırlatsın’ diyorlar. Başkan olduğunu iddia eden mi var? Ben bu takımın bir hizmetkarıyım. O sürede hizmet ederken de büyük camiya layık olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

“Mikel transferi 200-300 bin Euro daha fazlaya mal oldu”
Forvet transferi hakkında da konuşan Başkan Ağaoğlu, “Dünya’nın hiçbir yerinde transfer böyle yapılmaz. Bu transferin düşmesine hizmet etmekten başka bir anlam ifade etmiyor. Transfer bittiği zaman herkes öğrenir. Medyaya göre 32 forvet transfer ettik. Nerede, niye gelmediler. Yapmış olduğumuz transferin önceden bilinmesini 200 bin Euro ile ödedik. O kadar garip ki; ‘Başkanım yeni sosyal medya hesabı açtım. Ne olur haberi önce bana ver’ diyorlar. Bu olay bu kadar basitleşmemeli. Yanlış yapacaksak bırakın ben yapayım. Kimse bize yanlışı yaptırma gayreti içerisine girmesin. Bir transferin 50 detayı var. Uyum ve performans boyutları var. Trabzonspor takımı gol sıkıntısı çeken bir takım değil. Gol yiyoruz, 2,3 gol atıyoruz. Bizde herkes gol atıyor. Forvet konusunda da Trabzonspor bütçesine en uygun, gerçekten hizmet verecek isim olsun. Trabzonspor, kariyeri devam eden, performansı bitmiş oyuncu transferi yapmaz. Orada bile başarılı olamadık. Mikel transferini 24 saat önce paylaşınca 200-300 bin Euro pahalıya mal oldu” ifadelerini kullandı.

“Yusuf Yazıcı’ya farklı kulüplerden teklif geleceğini söyleyenler var”
Ağaoğlu, ‘Yusuf Yazıcı’ya farklı kulüplerden transfer var mı’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:
“Son 1 haftada gelmiş teklif yok ama geleceğini söyleyenler var. Orada da kulüp olarak tavrımız ortada. Yusuf bizim en değerlimiz. Benim en değerlimi almak isteyen değerlisini bana verecek. Onun en değerlisi paramı, farklı şey mi bilemiyorum.”

“Bu video gönlünü ve ruhunu veren 3 kişinin başarısı”
Bordo-mavili ekibin yeni sezonda giyeceği ‘Keşan’ motifli formanın tanıtım videosuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ağaoğlu, “Trabzonspor’da görev yapan herkes futbolcu, malzemecisi, başkanı, teknik heyeti, yönetimi, idari olarak çalışanları, camianın tamamı bu işe ruhunu katarak hizmet ediyor. Bir işe ruhunu verdiğin zaman başarısız olma ihtimali yok. Biz bunu bir benzin parasına yaptık. Bunu yapan bizim 3 arkadaşımız. Dünya genelinde bugün 100 milyonun üzerine çıktı. Twitter’da 13 – 14 milyon civarında izlendi. Gönlünü ve ruhunu veren 3 kişi başarısı bu. Çünkü son 1 senedir inanılmaz şeyler yapıyorlar. Takım çok güzel. Sosyal medyamız da güzel” diye konuştu.

“O sene her sene”
Ağaoğlu, 2019-2020 sezonunun sonunda bordo-mavili takımın şampiyonluk ihtimaliyle ilgili de şu ifadelere yer verdi:

“O sene her sene. Hep birlikte şampiyonluk mücadelesi vereceğiz. Kim daha iyi performans sergilerse, kim daha başarılı olursa, kim yan etkilerden daha az etkilenirse ipi o göğüsleyecek. Trabzonspor her sene zirveye oynar. Bundan sonra da performansını arttırarak devam edecek. Geçen senenin üzerine koyarak devam edeceğiz. Ligi nerede bitireceğimizi sonuna geldiğimiz zaman göreceğiz. Takım futbol oynuyor mu? Bana göre oynuyor. Sürdürülebilir başarının, sürekli zirve yarışında kalmanın tek yolu arkadan gelen gençlerimiz. 52 kişilik kadroya sahibiz. İlave 20’miz var. Trabzonspor’u layık olduğu yere getirmek için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz.”

“Sosa ile görüşmelerimiz başladı”
Ağaoğlu, Jose Sosa ile sözleşme uzatma konusunda görüşme halinde olduklarını söyleyerek, “Sosa ile görüşmelerimiz başladı. Menajeri ile Avusturya’da görüştük. Diğer oyuncularımızla da sürdürüyoruz. Novak’ın menajeri ile de görüşeceğiz. Bu kadro Trabzon’a hizmet eden bir kadro. Mümkün olduğu kadar kadroyu elimizde tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Bora Akyol – Ozan Buğra Koşar – Oğuzhan Ort

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir