Alex de Souza, gerçek Fenerbahçeliliğin tanımını yaptı!

Fenerbahçe’nin efsane oyuncusu Alex de Souza, Fenerbahçe’yi ziyaret etti. Ziyaret sonrası FB TV’ye açıklamalarda bulunan Alex, “Gerçek Fenerbahçeli, Galatasaray’a gol attığında olunur.” dedi.

Fenerbahçe’nin unutulmaz oyuncusu Alex de Souza, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Stadı gezen efsane kaptan, daha sonra Fenerbahçe TV’de yayınlanan 14/16 programına katıldı.

“LUCİANO İLE PROGRAM YAPIYORUM”

Fenerbahçe Televizyonunda açıklamalarda bulunan Alex, sözlerine, “Öncelikle sizlere özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum. 6-7 senedir kulüp televizyonundan taraftarlarımıza seslenememiştim. Bu fırsatı tanıdığınız için teşekkür ediyorum. Eksikliğini hissettiğim bir şeydi. Bu eksikliğimi giderdiğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek başlarken, Brezilya’da neler yaptığıyla ilgili soruya, “Stüdyolara yabancı değilim. Eski takım arkadaşım, Fenerbahçe’nin tanınmış oyuncularından Fabio Luciano ile Brezilya’da bir televizyon programı yapıyoruz. Aynı zamanda elbette futbolu takip ediyorum. Ailemle vakit geçiriyorum. Türkiye’ye elbette ilgim var. Fenerbahçe’yle ilgili telefonla ya da sosyal medya aracılığıyla bilgiler alıyorum. Aslında sıkıntılı bir başlangıç oldu Fenerbahçe için ama toparlanma durumuna girildi gibi takım. Önümüzdeki hafta Zenit maçı ve ligdeki çıkış devam edecek. Fenerbahçe üzerine koyarak devam edecektir. Ben olumlu görüyorum” yanıtını verdi.

SAMSUNSPOR’A ATTIĞI GOLÜ YORUMLADI

Alex de Souza, daha sonra Fenerbahçe formasıyla attığı birbirinden güzel golleri izledi ve yorumladı. 2005-2006 yılında Samsunspor’a attığı röveşata golünü yorumlayan Alex, “Neden bu gole şans diyorum onu açıklayayım. Normalde böyle bir pozisyon size geldiğinde yapmanız gereken şey, o topu en yanınızdaki oyuncuya vermektir. Havadan gelen her topa böyle röveşata denemezsiniz. Ben de baktım çevremdeki arkadaşlarım uzaktaydı ve röveşatayı denemem gerekiyordu. O anda denedim ve her şey yolunda gitti, böyle güzel bir gol ortaya çıktı. Bazı goller vardır, çalışırsınız. Ama bazı goller vardır ki bunu hislerinizle atarsınız. Hatta gole bakın, kaleci de reaksiyon vermekte zorlanıyor. İç güdülerimle attığım şutu beklemiyor. O anda öyle hissettim ve muazzam bir gol oldu” ifadelerini kullandı.

“O MAÇTA GERÇEK FENERBAHÇELİ OLDUM”

Galatasaray’a attığı ilk golle ilgiliyse Alex, “Bu maçın anıları bende güçlüdür. Pozisyonu hatırlıyorum. Topun başına geçtiğimde aklıma şeylerden bir tanesi şuydu; ‘Gerçek Fenerbahçeli Galatasaray’a gol attığında olunur.’ Ben de bu maçta gerçek Fenerbahçeli olmuştum.” dedi.2010-2011 sezonunda Gaziantepspor’a karşı attığı Fenerbahçe’deki 100. golünü değerlendiren Alex de Souza, “Harika anılarımdan bir tanesiydi. 100’ler kulübüne girmek, 100. Golümü atmak çok önemliydi. Hem atağın benimle başlayarak benimle son bulması hem de maçın zor bir deplasmanda olmasından dolayı böyle bir gol atabilmek… Kafamda yer eden maçlardan bir tanesiydi” şeklinde konuştu.

“SON GOLÜM OLDUĞUNU BİLSEYDİM, DAHA FAZLA KUTLARDIM”

Fenerbahçe kariyerinde attığı son golü hakkında ise Alex de Souza, “Fenerbahçe formasıyla yaşadığım birçok anım oldu. Çoğunu bilinçli bir şekilde yaşadım ama bu golün son golüm olduğunu bilsem çok daha fazla taraftarla kutlardım. Belki bütün sahayı dolaşırdım, taraftarların içine atlardım. Marsilya karşısında attığım bu golü, ‘Harika bir Fenerbahçe kariyerinin son damgası olmuş’ şeklinde adlandırabiliriz” dedi.

“HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alex, “Her zamanki minnet duygularımı tekrar fırsat vermişken sunmak istiyorum. 2004 yılında Türkiye’ye geldiğimden beri, şu anda içinde bulunduğum güne kadar bana ve aileme göstermiş oldukları sevgi, saygı ve misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu tür bir bağı her yerde yakalamak her zaman mümkün değildir. Bu yüzden kalpten, yürekten, içten minnet duygularımı bizi izleyen herkese sunmak istiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir