Başkan, sezon sonunda yapılacak ilk transferi açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Hocamız santrfor istedi ancak bunu yapamadık, sezon sonunda yapacağız. Fenerbahçe’nin mali durumunu göz önünde bulundurmak zorundayız.” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı’nda konuştu.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Biz buraya enkaz edebiyatı yapmak için gelmedik, biz buraya umutlu bir gelecek için geldik. Bu uzun bir yol, çetrefilli bir yol. Fenerbahçe hepimizin sorumluluğu. Fenerbahçe’nin bağımsız mali yapısı için desteğe ihtiyacımız var.

Futbol takımımızın puan durumunda bulunduğu durum kabul edilemeyecek pozisyonda. Kim ne derse desin, bizim takımımız söylendiği kadar kötü değildir. Bizim sezonun ilk yarısında yaşadığımız durumlar olağan dışı durumdur ancak bu takım artık rakiplerine psikolojik üstünlük kuracaktır. Bizim takımımız söylendiği kadar kötü değil ve Ersun hocamız ile beraber sezonun ikinci yarısında zaten bunu göreceksiniz.”

“FORVET SEZON SONUNDA GELECEK”

“Ara transfer döneminde transfer yapmak çok zordur ancak biz hocamızın talep ve onayı doğrultusunda 5 transfer yaptık, umarım kısa süre içerisinde bunun karşılığını alırız. Hocamız da santrfor istedi ancak bunu yapamadık, sezon sonunda yapacağız. Bizim bir transfer politikamız var, yazın yaptığımız transferleri de bu doğrultuda. Fenerbahçe’nin mali durumunu göz önünde bulundurmak zorundayız. Uzun vadede bize katkı sağlayacak isimleri kadromuza katmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde yabancı kontenjanında yaşanacak değişim nedeniyle Türk futbolcuların transferlerine yöneldik ve istediğimiz hamleleri yaptık.”

“AATIF’I RİZE’YE VERMEYİ UYGUN GÖRDÜK”

“Bizim gönlümüzde iki farklı şehir vardır, biri Rize’dir, diğeri de Sivas’tır. İstanbul’dan sonra Fenerbahçe’nin iki kalesidir. Aatıf’a da çok talep vardı ancak biz Aatıf’ı Rize’ye vermeyi uygun gördük. İnşallah Rize de içerisinde bulunduğu durumdan çıkar.”

“Malatyaspor ve Göztepe’ye karşı elde ettiğimiz galibiyetler bizim için 3 puanın ötesinde. Sezonun ikinci yarısında daha iyi bir Fenerbahçe olacak, transferleri yaptık. Taraftarlarımız emin olsun ki, önümüzdeki sezon Fenerbahçe bu ligin en büyük şampiyonluk favorisi olacaktır. Göreve geldiğimiz dönemden bu yana bazı yönetimsel yanılgılardan dolayı istediğimiz sonuçlara biraz geç ulaştık.”

“BENİ BIKTIRMAK İSTİYORLAR”

“Bize karşı organize çalışanların tek bir amacı var; Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ele geçirmek. Elimizi taşın altına koyduk, kayanın altına da koyarız. Beni ve yönetimimi bıktırmak istiyorlar ama biz her türlü cefayı göze aldık, çok da kararlıyız. Bizim yolumuz uzun. Fenerbahçe’yi her anlamda hak ettiği yarınlara taşıyacağız.”

“FENERBAHÇE’NİN HAKKINI YEDİRMEYİZ”

“Tarzımız değil ama hakem kararlarına da değineceğim. Sonuçlara direkt eden bazı hakem kararlarına maruz kaldık. Önce Bursa maçı, Malatya maçında verilmeyenler. Düdük astırma, lobi yaptırma gibi bir amacımız yok. Fenerbahçe’nin hakkını da göz göre göre yedirmeyiz. 120 milyon euroya yakın kaynak yarattık. Şimdi yeniden kaynak lazım. Kampanya yapmak durumundayız. Her anlamda kulübümüzün gelirlerini arttırmak zorundayız. Yakında detayları açıklarız. Kulübümüze sahip çıkmanızı rica ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir