Cocu o alanda Dünya Markası

Hollandalı, düşük maliyetle alınan oyuncuların satışından 171 milyon euro kazandırdı Gelecek vadeden isimleri kadroya katan Kanarya, Cocu ile bu yatırımı kara çevirebilir.

Fenerbahçe’de yeni sezon öncesi takımın başına getirilen Hollandalı teknik adam Phillip Cocu, düşük maliyetlerle alınan ve yüksek bedeller karşılığında satılan futbolcularıyla dikkat çekiyor. Hollandalı teknik adam bugüne kadar 25 futbolcunun satışından kulübüne 171 milyon euro kazandırdı. Dünya genelindeki teknik direktörler arasında son 10 yılda çalıştığı takıma en fazla para kazandıran 45. teknik direktör konumunda bulunan Cocu, Zinedine Zidane, Sir Alex Ferguson ve Lucien Favre gibi birçok önemli teknik adamı geride bıraktı. Son transferlerde genç oyunculara yönelen Fenerbahçe, yıldız statüsüne getirip satılmaları konusunda Cocu’ya güveniyor.

GÜNEŞ VE TERİM’İN ÖNÜNDE

Cocu bu konuda Süper Lig’de rekabet edeceği Şenol Güneş ve Fatih Terim’in de önünde yer alıyor. Son 10 yılda Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş, 35 futbolcu satışından 114 milyon euro para kazandırırken, Terim de 20 futbolcu satışından 38 milyon euro’luk gelir elde ettirdi.

İşte en çok kazandıran Türk hocalar:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir