Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Cocu’nun Tazminatı 12 Aylık Maaşıdır

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Teknik Direktör Phillip Cocu’nun tazminatının 12 aylık maaşı olduğunu belirtti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Teknik Direktör Phillip Cocu’nun tazminatının 7,5 milyon euro olduğu iddiasını yalanlayarak Hollandalı hocanın gönderilme maliyetinin “12 aylık maaşı” olduğunu belirtti.

“BAŞARISIZLIK HALİNDE HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALABİLİRİZ”

Comolli’nin 2 takımdan daha teklif beklediğini söyleyen Ali Koç, “Damien Comolli ile 8-9 ay çalıştım. Seçim sürecinde de çalıştım. Kimyamız tuttu. Uluslararası networkünden etkilendim. Geçmiş CV’sinden etkilendim. Nisan ayına kadar aklımda yoktu. Nisan’da teklif ettim. İki ayrı kulüpten teklif almayı bekliyordu. Birinden aldı, birinden istediği şartlar gelmedi. 3. tercih olarak biz vardık ve kabul etti. Comolli’nin seçim sürecinde parasını kim verdi diye haberler çıkıyor saçma sapan. Kim ödeyecek, tabii ki ben ödedim. Damien ile bu yolculuğa çıktık.” ifadelerini kullandı.

Cocu seçiminin de nedenlerini aktaran idareci, “Arkasından yabancı teknik direktör seçiminde Cocu’yu seçtik. Cocu’yu neden seçtim? Benim arzum kariyerinde bir başarısı olan ama çok daha yüksekleri hedefleyen, geçmişte futbol kariyeri olan ve başarı sağlamış, gençliğe önem veren ve deli gibi büyük bütçelerle oynamayan birisini arıyordum. Phillip Cocu bunların hepsini sağlıyordu. İnşallah başkanlığım süresince tek teknik direktör kendisi olur. Ama futbol bu, belli olmaz. Arzuladığımız başarı gelmediği halde de gereken her türlü önemi alabiliriz. Ancak mecbur kalmadıkça hiçbir radikal karar almayız.” dedi.

“COCU’NUN TAZMİNATI 12 AYLIK MAAŞI”

Cocu’nun maaşını gizlilik anlaşması nedeniyle açıklayamadığını kaydeden Ali Koç, “Comolli ve Cocu’nun alacağı ücretleri açıklayacaktım. Sözleşmede bazı gizlilikler var ama. Cocu’nun 7.5 milyon euro tazminat alacağı haberi tamamen yalan. Cocu’nun maaşını söyleyemediğim için tazminatını da söyleyemiyorum. Tazminatı, 12 aylık maaşıdır. PSV’den aldığı maaşın 3 misli bile değildir. Diğer kurumlara göre daha kapalı bir kutuyuz. O yüzden biraz daha sınırlı cevaplar verebiliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir