Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Uluslararası Bir Markayla Anlaşmak Üzereyiz

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, futbol takımının forma önü sponsorluğu için uluslararası bir firmayla anlaşmak üzere olduklarını açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Camiaya Sesleniş” programında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ULUSLARARASI BİR FİRMAYLA ANLAŞMAK ÜZEREYİZ”

Programda ilk olarak “Yakın zaman içinde açıklayacağınız sponsorluk anlaşması var mı?” sorusuna yanıt veren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbol takımının forma önü sponsorluğu için uluslararası bir firmayla anlaşmak üzere olduklarını açıkladı.

“DAHA AZ FİRMAYLA DAHA BÜYÜK ANLAŞMA YAPMAYI HEDEFLİYORUZ”

Ali Koç “Sponsorluk konusunda açıklayacağım pek çok anlaşma var. Sponsorluk anlaşmalarını ne aldığından çok ne verebilirim üstüne kurmaya çalışıyoruz. Daha az sponsorla daha uzun ve daha büyük anlaşmalar yapmayı hedefliyoruz. Bu anlaşmalar bizim için çok önemli. Zira temlik edilmeyen yegane gelirler anlaşmalar sponsorluk gelirleri. Sponsorluk ve reklam konusunda Avrupa’da ilk 20’ye girmek istiyoruz. Bu konuda yoğun çalışmalar var. Konuştuğumuz şirketlerle hem onları hem de bizi bir araya getirmek zaman alıyor.

“BUNLAR SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİLLER”

Futbolla başlayalım. Son zamanlarda Fenerbahçe Spor Kulübünün uzun vadeli en azından göğsünde reklam yok. Bir ara reklamsız çıktık. Sonra birer yıllık hatta yarım sezonluk anlaşmalar yaptık. Bunlar sürdürülebilir değiller. Formamızın arkasında sponsorumuz var. Fenerbahçe Futbol Takımının formasında gelir getiren hiçbir sponsorluk anlaşması yok. Uluslararası markalarla geldiğimiz noktalar enteresan. Uluslarararası bir markayla el sıkışıyoruz demeyelim ama anlaşmak üzereyiz.

“BU KONUDA ACELE ETMİYORUZ”

Futbolda bekleyen 10-12 milyonluk sponsorluklar var. Bu konuda acele etmiyoruz. Önündeki forma reklamı belirlendikten sonra kol geliyor. Sponsorlar çorap sponsorluğuna sıcak bakmıyor. Son 4-5 senenin çok üstünde göğsümüze sponsorluk anlaşması alacağız. Son yıllarda Fenerbahçe’nin göğsüne alınan anlaşmalar hak ettiğinin çok altında. Son dönemlerin en yüksek anlaşmalarından biri olacak. Yaz ayı içinde ülkemizde yaşanan hiçbirimizin beklemediği kur oynamalarından dolayı lira da değer kaybetti. Arjantin parasının ardından en çok değer kaybetti. Bu sponsorların iştahını etkiliyor” ifadelerini kullandı.

“AYRILMALARI BİZE BÜYÜK DARBE VURDU”

Basketbol branşına da değinen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz sezon erkek takımının isim sponsoru olan Doğuş Grubuna teşekkür etti. Koç “Basketbol dediğimiz zaman belki de Avrupa’nın en iyi takımından bahsediyoruz. Son 4 yılda 4 kez Final Four’a kaldık. Bizim düşüncemiz Fenerbahçe Basketbol Takımının uluslararası marka olması lazım. Doğuş Grubu’na teşekkür ediyoruz. Ancak ayrılmaları bize büyük darbe vurdu. Doğuş Grubu 10 milyon Euro’luk katkı yapıyordu ancak burada bir nebze açığımız yine oluyordu. 6 bin kombineye geldik. Hedefimiz 7 bin. 8 bin olursa ne ala” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir