Ali Koç, Cocu kararını canlı yayında açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Devre Arasına Kadar Teknik Direktör Konusunda Hamle Yapmayı Uygun Bulmuyorum

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Phillip Cocu’nun kalıp kalmayacağıyla ilgili “Devre arasına kadar bir hamle yapmayı uygun bulmuyorum.” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Koç, Teknik Direktör Cocu’nun takımdan ayrılacağı yönündeki haberleri yalanladı. “Şu anda hoca değiştirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Değişim için yola çıktı, devre arasına kadar değişiklik düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç, şunları söyledi:

“Ben düşünmüyor muyum, taraftar olarak üzüntünün dışında, bu sorumluluğa sahip olarak… Etraflıca da tartışıyorum. Çok kötü başladık. Cocu’nun hazırlık maçlarında oynattığı futbol lige yansımadı. İyiye gittiğimizi düşünüyorum. Takım olmaya, savaşmaya başladığımızı düşünüyorum. Ben bilmez miyim çoğunluğun istediğini yapmayı. Ama böyle kulüp yönetilmez. Ersun hocayla uzun süreli çalışabileceğimizi düşünmediğim için gündemimizde değil. En rahat şampiyonluğumuzu onunla yaşadık.

“DEVRE ARASINA KADAR HOCA DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Şu an hoca değiştirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Değişim için yola çıktık, devre arasına kadar değişiklik düşünmüyorum. Hocayla da konuştum. Senin Kuzey Avrupalılığı bırakıp ortama daha çok uyman lazım dedim. Ağır mesai harcıyor. Durumu sadece hocaya bağlamak, büyük resmi yanlış yorumlamak olmaz. Tercihimiz hocamızla devam etmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir